Ar ko atšķiras hidrogēla kontaktlēcas no silikonhidrogēla kontaktlēcām?

Galvenā šo lēcu atšķirība- skābekļa caurlaidība un ūdens saturs.

Hidrogēla kontaktlēcas ir vecās paaudzes lēcas, kuru popularitāte samazinās jau labus desmit gadus. Ar šādām lēcām acīm skābekli nodod lēcās esošais ūdens. Tātad, jo lielāks ūdens saturs šajās lēcās, jo augstāka skābekļa caurlaidība. Dažreiz lielāks ūdens saturs arī piešķir lielāku komfortu acīm. Lielāka ūdens satura lēcas ir ērtākas, bet tādēļ arī ir mīkstākas un tas nozīmē, ka tādas lēcas ir grūtāk ielikt un vieglāk saplēst, piemēram, netīšām aizķerot ar nagu. Lai cik liels ūdens saturs būtu hidrogēla lēcās, skābekļa caurlaidība, tomēr, ir pārāk maza, lai tās varētu nēsāt visu diennakti. Šī iemesla dēļ šāda veida lēcas parasti drīkst nēsāt līdz 12 stundām diennaktī. Hidrogēla lēcu piem.: Soflens 59, Frequency 55, Acuvue 2, 1-day Acuvue Moist.

Silikonhidrogēla (bieži saucamas vienkārši silikona) lēcas ir jaunās paaudzes lēcas, kuras skābekli caurlaiž 5-6 reizes vairāk nekā hidrogēla lēcas. Šajās lēcās galvenais skābekļa pārnesējs acij vairs nav ūdens, bet gan silikons. Silikonhidrogēla kontaktlēcas ir dalāmas trīs paaudzēs.

Pirmā paaudze radīta apmēram pirms desmit gadiem. Šīs paaudzes lēcām raksturīgs mazs ūdens saturs un liela skābekļa caurlaidība. Pirmās paaudzes lēcās, pat nedaudz paaugstinoties ūdens saturam, skābekļa caurlaidība stipri samazinās, tāpēc tiecoties pēc augstākas skābekļa caurlaidības un mazinot ūdens saturu lēcā, pirmās paaudzes silikonhidrogēla lēcas ir diezgan cietas. Šādas lēcas ir ērti mācīties ielikt, bet dēļ sava cietuma šādas lēcas nav ļoti ērtas. Pirmajai paaudzei pieskaitāmas lēcas: PureVision, Air Optix Night&Day.

Otrā silikonhidrogēla lēcu paaudze mazliet atšķiras no pirmās, tās saturā ir papildus mitrinošs aģents, kurš ļauj palielināt ūdens saturu nezaudējot lēcā skābekļa caurlaidību. Otrajai paaudzei pieskaitāmas kontaktlēcas: Acuvue Advance, Acuvue Oasys.

Jaunākā silikonhidrogēla kontaktlēcu paaudze ir trešā. Šīs paaudzes lēcu struktūra atšķiras no pirmās un otrās, tā ļauj noturēt lielu ūdens saturu lēcā un lielu skābekļa caurlaidību. Trešajai paaudzei pieskaitāmas lēcas: Biofinity, PremiO, Avaira.

Silikonhidrogēla kontaktlēcas ar savām īpašībām ir pārākas par hidrogēla kontaktlēcām, bet ir cilvēki kuri ir alerģiski silikona materiālam un tāpēc var nēsāt tikai hidrogēla lēcas. Kā arī hidrogēla lēcas var būt izvēlamas dēļ mazākas cenas.

Citas tēmas